Vinné sklepy Vinařství Vaďura

Vína máme na ulici Vinařská uložena ve 3 sklepích.

První z nich máme pronajatý, je vybaven polypropylénovými a dřevěnými sudy, z nichž je prodáváno sudové víno. Sklep je v církevním vlastnictví pod správou Pozemkového fondu ČR, což nám neumožňuje jakékoliv investice do jeho zařízení. Prostory sklepa mají ideální mikroklima pro uložení vína. Potvrzuje to Rhacodium celare – ušlechtilá plíseň vinná, která vytváří šedočerné povlaky na sklepní klenbě a dokládá, že teplota, vzdušná vlhkost, nasycení prostoru vinnými výpary a určitým množstvím oxidu siřičitého, jsou tu v ideálním poměru.

Nejlepší šarže vín z daného ročníku jsou uloženy ve druhém sklepě, který je naším vlastnictvím, a jenž v roce 2000 prošel rozsáhlou rekonstrukcí spojenou s rozšířením výrobních a skladovacích prostor. Sklep byl rozšířen o boční kvelbené kóje, do kterých zakládáme archiv. V roce 2001 jsme zde jako jedni z prvních v širokém okolí instalovali chladící zařízení k výrobě vín metodou řízeného kvašení. V roce 2004 byl tento sklep vybaven nerezovými nádobami, část červených vín zde necháváme zrát v barikových sudech.

Třetí sklep, jenž je rodinným dědictvím a firma v něm v roce 1992 začínala, funguje jako prodejna láhvových vín. V zadní části je sklepní šíje rozdělena na jednotlivé boxy s kapacitou pro uskladnění cca 30.000 láhví.

Stávající zařízení už našemu odbytu kapacitně nepostačovala. Rovněž pro naše další plány bylo nezbytné přesunout výrobu do větších prostor. Proto jsme koupili, zrekonstruovali a od vinobraní 2008 začali využívat budovu bývalé čerpací a závlahové stanice, která se nachází v trati Míšky v bezprostředním sousedství většiny našich vinic. Hala je klimatizovaná a vybavena moderní technologií a nerezovými tanky. Nedílnou součástí haly je penzion pro 20 osob, v přízemíi se nachází společenská místnost s posezením, první patro slouží jako ubytování.

 

Design by ORK WebDesign, Copyright (c) 2011 - Vinařství Vaďura Polešovice